Jacob Ängman, bestick 47 dlr, "Rosenholm" silver Stockholm 1950-tal
Bestående av,
13 knivar längd 19,5 cm,
11 knivar längd 16,5 cm,
12 gafflar längd 17,5 cm,
11 gafflar längd 13,5 cm
med monogram,
total vikt ca 1658 gram
Åldersrelaterat slitage. Repor.
Auktionen avslutades
Har du ett liknande föremål du vill få värderat?
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Alla objekt som skickas från Bukowskis är fullt försäkrade och omsorgsfullt packade för att skydda ditt unika föremål.
Hur bokar jag transport?
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
När levereras varan?
Din order kommer att iordningställas inom 2-5 dagar efter att transporten är bokad. Du kommer att få ett meddelande per mail, telefon eller sms när ditt objekt är på väg. Observera att leveransadress vid eventuell hemtransport måste vara densamma som du angett som din fakturaadress vid betalning med Klarna.